Publicite

Vjen “fundi i botës” në Turqi

Një fenomen i çuditshëm ndodhi pasditen e sotme në lagjen Polatli të kryeqytetit turk Ankara. Një erë e fortë pushtoi zonën menjëherë duke s...


Një fenomen i çuditshëm ndodhi pasditen e sotme në lagjen Polatli të kryeqytetit turk Ankara.

Një erë e fortë pushtoi zonën menjëherë duke sjellë aty sasi të mëdha tymi dhe rërë, gje e cila i frikësoi jo pak banorët për shkak të pamjeve apokaliptike. Madje, disa prej tyre i kanë cilësuar pamjet si të ngjashme me atë që imagjinohet si fundi i botës.


Furtuna e rërës pushtoi të gjithë zonën duke shkaktuar edhe dëme të vogla materiale tek banesat dhe bizneset, raporton abcnews.al.


Instituti Meteorologjik i Ankarasë njoftoi se gjithçka ndodhi për shkak të një furtune të papritur ere duke paralajmëruar se mund të ndiqet nga shira të fuqishëm.

Për fat të mirë nuk njoftohen dëme në njerëz. /abcnews.al

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Vjen “fundi i botës” në Turqi
Vjen “fundi i botës” në Turqi
https://1.bp.blogspot.com/-muTG2sUKvbE/X1z-jq4_ueI/AAAAAAAAD8s/L6g16ijjU4cPf2Bf6WPxRNeOmfAVq_ecgCLcBGAsYHQ/s320/20200912_185756.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-muTG2sUKvbE/X1z-jq4_ueI/AAAAAAAAD8s/L6g16ijjU4cPf2Bf6WPxRNeOmfAVq_ecgCLcBGAsYHQ/s72-c/20200912_185756.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/09/vjen-fundi-i-botes-ne-turqi.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/09/vjen-fundi-i-botes-ne-turqi.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy