Publicite

“Dëshmorët e Athdheut po kthehen përmbys në varre”, Hoxha shpërthen ndaj Çanit dhe politikës: Në Greqi Agimi i Artë u shpall organizatë terroriste, këtu te ne del në ekran…

Gazetari Artan Hoxha përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se është e papranueshme, që në një kohë kur Agimi i Artë është shpallur ...


Gazetari Artan Hoxha përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se është e papranueshme, që në një kohë kur Agimi i Artë është shpallur organizatë terroriste në Greqi, përfaqësues të tij, si Fredi Bejleri të lëvizin të lirshëm në Shqipëri, e madje të dalin dhe si analistë në studiot televizive.

E sigurisht, postimi i Hoxhës ka marrë spunto nga emisioni i djeshëm i gazetarit Arjan Çani, ku Fredi Bejleri ishte një nga të ftuarit kryesor, në prime-time të një televizioni kombëtar.

Hoxha shkruan se dëshmorët e atdheut, për të cilët Fredi Beleri akuzohet se i ka vrarë, Fatmir Shehu dhe Arsen Gjini. ”po kthehen përmbys në varre”, kur shohin nderimet që i bëhen një personazhi të tillë.

”Qeveria shqiptare, fsheh koken si struci ne rere, Presidenti “supetpatriot”, kafshon gjuhen, opozita, fshihet si djalli nga temjani, Prokuroria dhe policia shqiptare, as shohin, as degjojne. Pjesa me e madhe e medias shqiptare, hesht, ndersa pjesa tjeter ben lojen e tyre, shqiptaret rrijne e vshtrojne si shurdhmemece, sikur te mos kete ndodhur asgje…”, shkruan Hoxha në postimin e tij.

Postimi i plotë i Hoxhës: 

Eshtrat e Deshmoreve te Atdheut po kthehen permbys ne varre… Mbani frymen njerez…. Agimi i Arte,… shporret nga parlamenti grek, shporret nga politika greke,  qërohet nga ekranet e kombetare te medias greke,  shpallet organizate terroriste nga drejtesia greke.. madje drejtuesit me te larte, arrestohen, denohen nga gjykata dhe izolohen ne burgjet greke….

Por… perfaqesuesit me te larte te Agimit te Arte ne Shqiperi, bredhin te lire, larte e poshte pikerisht aty, ku kane vrare Deshmore te Atdheut, pse mbronin Republiken e Shqiperise,  bejne politike lirisht ne vendin, qe duan ta copëtojne dhe ta shfarosin nga harta e botes,  shfaqen si analiste gjeopolitike duke i bere karshillek, jo vetem familjareve te deshmoreve ne masakren e Peshkëpise, por gjithe shqiptareve, kudo qe ndodhen mbi planet.. madje ne oren me te ndjekur ne televizionin me te madh kombetar…

Dhe...

Qeveria shqiptare, fsheh koken si struci ne rere, Presidenti “supetpatriot”, kafshon gjuhen, opozita, fshihet si djalli nga temjani, Prokuroria dhe policia shqiptare, as shohin, as degjojne. Pjesa me e madhe e medias shqiptare, hesht, ndersa pjesa tjeter ben lojen e tyre, shqiptaret rrijne e vshtrojne si shurdhmemece, sikur te mos kete ndodhur asgje…

Ndersa…shpirtrat dhe eshtrat e Deshmoreve te Atdheut, Oficerit drejtues Fatmir Shehu dhe ushtarit, Arsen Gjini, po kthehen permbys ne varre…Dhe.. Si thote Al Pachino te filmi “Kumbari”; “Asgje personale, eshte çeshtje biznesi”..

(une s’jam grek, thjeshte jam shqiptar, biznesi ne kete rast, eshte ATDHEU IM)

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: “Dëshmorët e Athdheut po kthehen përmbys në varre”, Hoxha shpërthen ndaj Çanit dhe politikës: Në Greqi Agimi i Artë u shpall organizatë terroriste, këtu te ne del në ekran…
“Dëshmorët e Athdheut po kthehen përmbys në varre”, Hoxha shpërthen ndaj Çanit dhe politikës: Në Greqi Agimi i Artë u shpall organizatë terroriste, këtu te ne del në ekran…
https://1.bp.blogspot.com/-DCeGGALxVMQ/X5W5BWcNUOI/AAAAAAAAELs/Ho-PR2nlt7wOZXmiXHCM8ld0MB3MNx_egCLcBGAsYHQ/s320/20201025_182545.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-DCeGGALxVMQ/X5W5BWcNUOI/AAAAAAAAELs/Ho-PR2nlt7wOZXmiXHCM8ld0MB3MNx_egCLcBGAsYHQ/s72-c/20201025_182545.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/10/deshmoret-e-athdheut-po-kthehen-permbys.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/10/deshmoret-e-athdheut-po-kthehen-permbys.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy