Publicite

Deti ndahet në Hagë! Ish kryeministri Alexis Tsipras ka një kërkesë për ministrin Dendias pas vizitës në Tiranë

SYRIZA, partia e ish-kryeministrit grek Alexis Tsipras kërkon informacion nga Ministri i Punëve të Jashtme, Nikos Dendias, në lidhje me marr...


SYRIZA, partia e ish-kryeministrit grek Alexis Tsipras kërkon informacion nga Ministri i Punëve të Jashtme, Nikos Dendias, në lidhje me marrëveshjen aktuale me Shqipërinë dhe dërgimin e çështjes së detit në Hagë.

Ministri i Jashtëm grek njoftoi nga Tirana gjatë takimit të tij me kryeministrin Edi Rama marrëveshjen e arritur midis Greqisë dhe Shqipërisë për dërgimin e kufirit detar në Hagë.

“Duke shqyrtuar plotësisht çështjen, ne ramë dakord që Greqia dhe Shqipëria duhet ta paraqesin së bashku këtë çështje në drejtësinë ndërkombëtare në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë,” tha Dendias.

Kujtojmë që në qeverinë e drejtuar nga Alexis Tsipras, Shqipëria dhe Greqia zhvilluan për më shumë se dy vite negociata për kufirin detar dhe dosjet e vjetra, por në fund nuk u arrit asgjë dhe çështja do të dërgohet në Hagë.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Deti ndahet në Hagë! Ish kryeministri Alexis Tsipras ka një kërkesë për ministrin Dendias pas vizitës në Tiranë
Deti ndahet në Hagë! Ish kryeministri Alexis Tsipras ka një kërkesë për ministrin Dendias pas vizitës në Tiranë
https://1.bp.blogspot.com/-_9cnB__M1HU/X5XMvEM5ToI/AAAAAAAAEME/akvtflH7tXgQrc0CQYhF_qHVw1lPjyZIACLcBGAsYHQ/s320/20201025_200544.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-_9cnB__M1HU/X5XMvEM5ToI/AAAAAAAAEME/akvtflH7tXgQrc0CQYhF_qHVw1lPjyZIACLcBGAsYHQ/s72-c/20201025_200544.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/10/deti-ndahet-ne-hage-ish-kryeministri.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/10/deti-ndahet-ne-hage-ish-kryeministri.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy