Publicite

Edhe Britania e Madhe godet Serbinë në OKB: S’mund të lejojmë mosndëshkimin e krimeve të 1999’ës

Serbia sot ka pasur një mbledhje jo të lehtë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, dy shtetet e fuqishme Gjermania dhe Britania, kanë dekla...


Serbia sot ka pasur një mbledhje jo të lehtë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, dy shtetet e fuqishme Gjermania dhe Britania, kanë deklaruar se ajo duhet t’i zbardhë krimet e luftës të bëra ndaj shqiptarëve, shkruan Gazeta Metro.

Pas Gjermanisë, edhe Britania e Madhe ka goditur Serbinë duke thënë se nuk mund të lejojmë mosndëshkimin e krimeve gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Britania mirëpret dialogun mes Kosovës dhe Serbisë të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, mirëpo thonë se krimet e bëra gjatë luftës nuk mund të kalojnë pa u ndëshkuar.

“Ne nuk mund të lejojmë që krimet e luftës të kryera në kohën e konfliktit të vitit 1999 të kalojnë pa u ndëshkuar. Ne nxisim autoritet e Serbisë dhe Kosovës të punojmë së bashku në trajtimin të punojnë së bashku në trajtimin e këtyre krimeve historike”, thuhet në komunikatën e lëshuar nga Britania e Madhe në Twitter.
 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Edhe Britania e Madhe godet Serbinë në OKB: S’mund të lejojmë mosndëshkimin e krimeve të 1999’ës
Edhe Britania e Madhe godet Serbinë në OKB: S’mund të lejojmë mosndëshkimin e krimeve të 1999’ës
https://1.bp.blogspot.com/-csZH9OLe-PE/X5HJCf216yI/AAAAAAAAEIA/4Qgia1PjJgEDUpqLxKFt38sTtenNu1rHwCLcBGAsYHQ/s320/20201022_200028.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-csZH9OLe-PE/X5HJCf216yI/AAAAAAAAEIA/4Qgia1PjJgEDUpqLxKFt38sTtenNu1rHwCLcBGAsYHQ/s72-c/20201022_200028.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/10/edhe-britania-e-madhe-godet-serbine-ne.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/10/edhe-britania-e-madhe-godet-serbine-ne.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy