Publicite

Fikrim Damka zbaton urdhrat e Erdoganit: Të shkarkohet Qëndrim Gashi ose nuk e votojmë asnjë ligj

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, deputeti nga grupi parlamentar Gjashtë Plus ka pasur një kërcënim për Qeverinë, raporton Gazeta E...


Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, deputeti nga grupi parlamentar Gjashtë Plus ka pasur një kërcënim për Qeverinë, raporton Gazeta Express.

Deputeti Fikrim Damka është përfshirë në diskutimin për ambasadorin e Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi.

Përmes fjalimit të tij, ai ka kërkuar që urgjentisht të shkarkohet ambasadori Gashi.

Nëse nuk ndodh një gjë e tillë, Damka ka thënë se ai dhe grupi parlamentar Gjashtë Plus nuk do të votojnë asnjë nga ligjet që do të shkojë për votim në seancat e ardhshme.

“Përderisa nuk tërhiqet nga pozita e ambasadorit, si 6 deputetë të Kuvendit dëshirojmë t’u informojmë se nuk do të votojmë asnjë ligj në seancat e ardhshme, jashtë ligjeve të COVID-19 dhe projektligjeve për rimëkëmbje ekonomike”, ka thënë Damka.

“Një çështje tjetër shumë e rëndësishme për të cilën duhet të flas sot është shqetësuese dhe e lidhur ngushtë me të gjithë ne. Kohëve fundit, kemi hasur në disa deklarata nga zyrtarë të lartë shtetërorë në Evropë që kanë fyer dhe shpifur në mënyrë të qartë Islamin duke synuar eliminimin e vlerave të tolerancës dhe respektit ndërfetar. Në të ardhmen këto retorika mund të na shkaktojnë pasoja të padëshiruara dhe mund të na fusin në një rrugë të pakthyeshme”, ka shtuar ai.

Ditëve të fundit në Kosovë ka pasur disa reagime e persona që kanë kërkuar shkarkimin e Gashit.
 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Fikrim Damka zbaton urdhrat e Erdoganit: Të shkarkohet Qëndrim Gashi ose nuk e votojmë asnjë ligj
Fikrim Damka zbaton urdhrat e Erdoganit: Të shkarkohet Qëndrim Gashi ose nuk e votojmë asnjë ligj
https://1.bp.blogspot.com/-BEx07fyTGUs/X5ruUvNWlQI/AAAAAAAAENo/qS6Hb4k_oJAGBDaHSNhDqFSf_k8UqWxQACLcBGAsYHQ/s320/20201029_173029.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-BEx07fyTGUs/X5ruUvNWlQI/AAAAAAAAENo/qS6Hb4k_oJAGBDaHSNhDqFSf_k8UqWxQACLcBGAsYHQ/s72-c/20201029_173029.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/10/fikrim-damka-zbaton-urdhrat-e-erdoganit.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/10/fikrim-damka-zbaton-urdhrat-e-erdoganit.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy