Publicite

FOTO/ Incident i rëndë në Egje, anija ushtarake greke ndahet në gjysmë

Një anije e Marinës greke u përplas me një anije tregtare jashtë portit të Pireut të martën në mëngjes. Anija tregtare “Maersk Launceston” m...


Një anije e Marinës greke u përplas me një anije tregtare jashtë portit të Pireut të martën në mëngjes.

Anija tregtare “Maersk Launceston” me flamurin e Portugalisë u përplas me anijen”Kallisto”, e cila ka pësuar dëme serioze materiale, ndërsa është anuar dhe një pjesë e saj është e zhytur në ujë. Ka raportime se anija ushtarake është ndarë në gjysmë nga përpëplasja.


Në bordin e anijes ishin 27 persona. Të paktën dy persona nga “Kallisto” u plagosën lehtë dhe u transportuan nga një patrullë e Rojës Bregdetare në territorin dhe nga atje ata u morën me ambulanca dhe u dërguan në Spitalin Detar të Athinës. 25 anëtarët e tjerë të ekuipazhit u evakuuan dhe u transferuan në një anije tjetër të Marinës.


Mediat greke raportojnë se operacioni për nxjerrjen e “Kallisto” nisi pak më parë. Sipas informacionit të deritanishëm, “Kallisto” e gjatë 57 metra kishte lundruar nga porti i Salamis, kur anija me kontejnerë ra në pjesën e pasme të anijes luftarake, duke rezultuar në një çarje.

Hetimet janë duke u zhvilluar për shkaqet e aksidentit. 

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: FOTO/ Incident i rëndë në Egje, anija ushtarake greke ndahet në gjysmë
FOTO/ Incident i rëndë në Egje, anija ushtarake greke ndahet në gjysmë
https://1.bp.blogspot.com/-lUxLzHHbvZM/X5iV8Yl0FZI/AAAAAAAAEM0/7MvwxMjEVo8YzxPPULxK2rnSqU86Ui8kQCLcBGAsYHQ/s320/20201027_224835.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-lUxLzHHbvZM/X5iV8Yl0FZI/AAAAAAAAEM0/7MvwxMjEVo8YzxPPULxK2rnSqU86Ui8kQCLcBGAsYHQ/s72-c/20201027_224835.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/10/foto-incident-i-rende-ne-egje-anija.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/10/foto-incident-i-rende-ne-egje-anija.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy