Publicite

Greqia do 12 milje zgjerim në detin Jon/ Ministri grek s’pret më, vjen nesër në Tiranë

Vizita e ministrit të jashtëm Nikos Dendias në Tiranë ditën e nesërme konsiderohet si vendimtare nga mediat greke. Ditën e nesërme ministri ...


Vizita e ministrit të jashtëm Nikos Dendias në Tiranë ditën e nesërme konsiderohet si vendimtare nga mediat greke. Ditën e nesërme ministri Dendias do të takohet me homologun e tij shqiptar dhe do të diskutojë për zonën ekonomike ekskluzive midis Greqisë dhe Shqipërisë. Sipas axhendës fillimisht Dendias do të takohet me ministrin e jashtëm në detyrë Gent Cakaj.

Më pas do të takohet me kryeministrin Edi Rama dhe do të ketë edhe një konferencë të përbashkët për shtyp. Pritet që të ketë një takim edhe me presidentin Ilir Meta. Mediat greke raportojnë se në qendër të diskutimeve do të jetë çështja e kufirit detar, e mbetur pezull që nga 2009, viti në të cilin dy vendet nënshkruan marrëveshjen e cila u anulua nga Gjykata Kushtetuese shqiptare.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Greqia do 12 milje zgjerim në detin Jon/ Ministri grek s’pret më, vjen nesër në Tiranë
Greqia do 12 milje zgjerim në detin Jon/ Ministri grek s’pret më, vjen nesër në Tiranë
https://1.bp.blogspot.com/-XdbVIXKr4Jc/X416GPsHlkI/AAAAAAAAEG8/e0Vl6i0eCIoe3D40Gn38mALFmv53YIv1wCLcBGAsYHQ/s320/20201019_133448.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-XdbVIXKr4Jc/X416GPsHlkI/AAAAAAAAEG8/e0Vl6i0eCIoe3D40Gn38mALFmv53YIv1wCLcBGAsYHQ/s72-c/20201019_133448.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/10/greqia-do-12-milje-zgjerim-ne-detin-jon.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/10/greqia-do-12-milje-zgjerim-ne-detin-jon.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy