Publicite

Pas armatosjes me dronë turk reagon ushtaraku nga Kosova, ja droni izraelit për t’iu kundërpërgjigjur Serbisë

Serbia po vazhdon bashkëpunimin tregtar edhe në nivel ushtarakë me Turqinë. Shteti kriminal serb, ka shkuar në Turqi për të biseduar që të b...


Serbia po vazhdon bashkëpunimin tregtar edhe në nivel ushtarakë me Turqinë.

Shteti kriminal serb, ka shkuar në Turqi për të biseduar që të blejnë disa sistemeve të dronëve luftarakë të tipit “Barjaktar”.

“Barjaktar” është një sistem i prodhimit turk që ka provuar të jetë jashtëzakonisht efikas në konfliktet e luftës në Siri, Irak, Libi, por edhe në përleshjet e fundit në Nagorni-Karabaku.

E pas kësaj, ka reaguar ish-eprori i lartë i UÇK-së, Naim Miftari.

Miftari i cili njihet edhe si ekspert ushtarak, thotë se, Izraeli mund të jetë kundërpërgjigja e Kosovës për Serbinë.

Sipas tij, droni ushtarak i Izraelit mund të jetë kundërpërgjigje adekuate kundër atyre serbe.

Postimi i plotë:

Miku i mirë në kohë të vështirë Izraeli, kundër përgjigjja ndaj vëllezërve të Edi Ramës dhe Hashim Thaçit tandemit Vuçiq – Erdogan.!

Nëse Kosova kërkon kundër përgjigje ushtarake kundër dronëve Serbo-Turk dhe Kinez ky tip Izraelit bën dallimin droni ushtarak Heron TP-Drohnen aus Izraeli është kundërpërgjigje adekuate kundër makinerisë ushtarake Serbe.!

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Pas armatosjes me dronë turk reagon ushtaraku nga Kosova, ja droni izraelit për t’iu kundërpërgjigjur Serbisë
Pas armatosjes me dronë turk reagon ushtaraku nga Kosova, ja droni izraelit për t’iu kundërpërgjigjur Serbisë
https://1.bp.blogspot.com/-sUJQA5SLnXE/X3zfpJYwvFI/AAAAAAAAEEQ/TwxmmG3QUxoO0pz_3kd-631TgpBa8aN8wCLcBGAsYHQ/s320/20201006_231933.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-sUJQA5SLnXE/X3zfpJYwvFI/AAAAAAAAEEQ/TwxmmG3QUxoO0pz_3kd-631TgpBa8aN8wCLcBGAsYHQ/s72-c/20201006_231933.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/10/pas-armatosjes-me-drone-turk-reagon.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/10/pas-armatosjes-me-drone-turk-reagon.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy