Publicite

Policët grekë shkuan ta arrestonin, 21-vjeçari shqiptar i rrëmben armën dhe i ‘bën zbor’

Një incident ka ndodhur gjatë arrestimit të një adoleshenti shqiptar në Greqi. Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur arma e shërbimit t...


Një incident ka ndodhur gjatë arrestimit të një adoleshenti shqiptar në Greqi. Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur arma e shërbimit të një policie të ndërhyrjes së shpejtë, është shkrepur aksidentalisht, gjatë përpjekjes së një 21-vjeçari shqiptar për të rrëmbyer armën e atij që po e arrestonte. Incidenti ndodhi në qytetin Katherine në Greqinë veriore, pas një grindjeje banale në sheshin qendror të qytetit. Forcat e ndërhyrjes së shpejtë shkuan në zonë për të verifikuar një ngjarje dhe gjatë operacionit iu kërkua dy shqiptarëve dhe një greku të pranishëm në incident, të tregonin se çfarë dinin për ngjarjen.


Grupi i të rinjve reagoi negativisht, gjë që i detyroi agjentët e policisë të kërkonin shoqërimin e tyre në rajon. 21-vjeçari shtyu dhe goditi policinë dhe në një përleshje u përpoq të rrëmbente armën e shërbimit nga një agjent policie. Gjatë përplasjes, arma ka qëlluar gabimisht, duke shkaktuar panik. Dy të rinjtë e tjerë u arrestuan nën akuzën e përpjekjes për të liruar të arrestuarin, ndërsa 21-vjeçari u akuzua për vrasje në tentativë, tentativë arratisje, etj, të cilat pritet t’i kushtojnë shumë vite burg, nëse gjykata e shpall fajtor. 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Policët grekë shkuan ta arrestonin, 21-vjeçari shqiptar i rrëmben armën dhe i ‘bën zbor’
Policët grekë shkuan ta arrestonin, 21-vjeçari shqiptar i rrëmben armën dhe i ‘bën zbor’
https://1.bp.blogspot.com/-4exV6GHi7z0/X3tDdK55SqI/AAAAAAAAECc/3cm6q-TFht4zAFDzrqXcx5KWW-oWcMo8gCLcBGAsYHQ/s320/20201005_180043.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-4exV6GHi7z0/X3tDdK55SqI/AAAAAAAAECc/3cm6q-TFht4zAFDzrqXcx5KWW-oWcMo8gCLcBGAsYHQ/s72-c/20201005_180043.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/10/policet-greke-shkuan-ta-arrestonin-21.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/10/policet-greke-shkuan-ta-arrestonin-21.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy