Publicite

Policia gjermane bastis xhaminë në Berlin, reagon urgjentisht Erdogan

“Dënoj fuqishëm bastisjen policore në Xhaminë Mevlana në Berlin gjatë faljes së namazit të sabahut”, u shpreh Erdogan në Twitter, duke thënë...


“Dënoj fuqishëm bastisjen policore në Xhaminë Mevlana në Berlin gjatë faljes së namazit të sabahut”, u shpreh Erdogan në Twitter, duke thënë se veprimi i policisë ishte “padyshim i ushqyer nga racizmi dhe islamofobia, duke mospërfillur totalisht lirinë e besimit dhe duke e sjellë Evropën më afër errësirës së Mesjetës”.

“Evropa, e cila për vite me radhë është referuar si djepi i demokracisë, të drejtave të njeriut dhe lirive, sot për fat të keq është kthyer në një strukturë që lufton dallimet brenda saj”, tha Erdogan.

Presidenti i Turqisë gjithashtu theksoi se vendi i tij nuk do të lejojë kurrë asnjë justifikim për shkelje vulgare të ndonjë vendi të adhurimit.

Ai gjithashtu tha se Turqia do të vazhdojë me vendosmëri luftën e saj globale kundër racizmit, ksenofobisë dhe islamofobisë.

Policia gjermane të mërkurën bastisi xhaminë për shkak të një hetimi financiar, përderisa adhuruesit ishin mbledhur për faljen e namazit të sabahut

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Policia gjermane bastis xhaminë në Berlin, reagon urgjentisht Erdogan
Policia gjermane bastis xhaminë në Berlin, reagon urgjentisht Erdogan
https://1.bp.blogspot.com/-03jqRbEuBW0/X5R81FvxPFI/AAAAAAAAEJo/a29Y631BvoAMn0fh0JXzFJ_3dPmRdve4QCLcBGAsYHQ/s320/20201024_211256.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-03jqRbEuBW0/X5R81FvxPFI/AAAAAAAAEJo/a29Y631BvoAMn0fh0JXzFJ_3dPmRdve4QCLcBGAsYHQ/s72-c/20201024_211256.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/10/policia-gjermane-bastis-xhamine-ne.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/10/policia-gjermane-bastis-xhamine-ne.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy