Publicite

Serbia ngrihet në këmbë kundër Marin Memës, Pas dokumentarit “Mashtrimi Serb Me Historinë Shqiptare”

Emisioni hulumtues “Gjurmë Shqiptare”, ka realizuar dokumentarin e titulluar “Mashtrimi serb me objektet e kultit të krishterë në Kosovë”. K...


Emisioni hulumtues “Gjurmë Shqiptare”, ka realizuar dokumentarin e titulluar “Mashtrimi serb me objektet e kultit të krishterë në Kosovë”. Ky dokumentar i realizuar nga gazetari Marin Mema dhe historiani Florent Hasani, e ka ngritur shtetin serb në këmbë. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT

Reagime të shumta, kanë ardhur nga Serbia, si nga politikanë, historianë, gazetarë dhe opinionistë të ndryshëm. Zyra për media e të ashtuquajturit shef i zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka reaguar përmes një deklarate të ash.për, duke i akuzuar gazetarët e televizionit “Top Channel”, ku thonë se Serbia asnjëherë nuk do të heq dorë nga shenjëtoret e saj.

“Kuptohet që Serbia kurrë dhe me asnjë kusht nuk do të heqë dorë nga shenjtorët e saj në Kosovë dhe Metohi, dhe ne besojmë se edhe populli shqiptar, i cili është krenar për historinë dhe traditën e tyre të pasur, nuk ka nevojë të arrijë për historinë dhe traditën e njerëzve të tjerë”, u tha në deklaratën e lëshuar nga kjo zyre. Tutje thuhet se disa shqiptarë janë duke e su.lmuar historinë dhe besimin e popullit serb, duke e quajtur prop.agandë të radhës të shqiptarëve kundër serbëve. 

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Serbia ngrihet në këmbë kundër Marin Memës, Pas dokumentarit “Mashtrimi Serb Me Historinë Shqiptare”
Serbia ngrihet në këmbë kundër Marin Memës, Pas dokumentarit “Mashtrimi Serb Me Historinë Shqiptare”
https://1.bp.blogspot.com/-ISIP6CRf404/X5BvlYG22lI/AAAAAAAAEHg/U0hxcwc-UVk_Faad8yMBpGAiBB_mjZ4hQCLcBGAsYHQ/s320/20201021_192631.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-ISIP6CRf404/X5BvlYG22lI/AAAAAAAAEHg/U0hxcwc-UVk_Faad8yMBpGAiBB_mjZ4hQCLcBGAsYHQ/s72-c/20201021_192631.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/10/serbia-ngrihet-ne-kembe-kunder-marin.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/10/serbia-ngrihet-ne-kembe-kunder-marin.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy