Publicite

SHKUP, 1910: KOMANDANTI TURK DETYRON ME FORCË TË BIRIN TË QËLLOJË MBI BABAIN E TIJ

SHKUP, 1910: KOMANDANTI TURK DETYRON ME FORCË TË BIRIN TË QËLLOJË MBI BABAIN E TIJ "Kjo histori vlen për gjakprishurit Shqiptarë" ...


SHKUP, 1910: KOMANDANTI TURK DETYRON ME FORCË TË BIRIN TË QËLLOJË MBI BABAIN E TIJ

"Kjo histori vlen për gjakprishurit Shqiptarë"

Një oficer fisnik shqiptar në ushtrinë turke i cili ishte bashkuar me kryengritësit shqiptarë, u kap dhe u dënua me pushkatim. Djali i tij, që ishte në Shkup, ishte pjesë e skuadrës së pushkatimit. Komandanti turk Mirsad Risa Bej kishte detyruar me forcë djalin e tij që të ishte pjesë e skuadrës së pushkatimit, edhe pse ai kërkoi me insistim që të përjashtohen nga ky detyrim i tmerrshëm, dhe çnjerëzor, por komandanti Mirsa Risa Bej e detyroj atë! Duke mos pasur zgjidhje tjetër, i biri kishte qëlluar në ajër, komandanti turk e kishte arrestuar atë në vend në prani të kufomës së babait të tij.


 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: SHKUP, 1910: KOMANDANTI TURK DETYRON ME FORCË TË BIRIN TË QËLLOJË MBI BABAIN E TIJ
SHKUP, 1910: KOMANDANTI TURK DETYRON ME FORCË TË BIRIN TË QËLLOJË MBI BABAIN E TIJ
https://1.bp.blogspot.com/-TG07TQeKZjM/X5MQpAd0XrI/AAAAAAAAEI4/ndYitBKYuE0boLTMjNNKzMbY5w2vPKPMwCLcBGAsYHQ/s320/FB_IMG_1603470033264.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-TG07TQeKZjM/X5MQpAd0XrI/AAAAAAAAEI4/ndYitBKYuE0boLTMjNNKzMbY5w2vPKPMwCLcBGAsYHQ/s72-c/FB_IMG_1603470033264.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/10/shkup-1910-komandanti-turk-detyron-me.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/10/shkup-1910-komandanti-turk-detyron-me.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy