Publicite

Si e shpëtoi Kosova-Shqipërinë nga falimentimi…

Kosova është në fakt shpëtimtari më i madh i turizmit këtë verë. Vetëm në shtator erdhën 239 turistë nga Kosova. Shifër kjo 44% më e lartë s...


Kosova është në fakt shpëtimtari më i madh i turizmit këtë verë. Vetëm në shtator erdhën 239 turistë nga Kosova. Shifër kjo 44% më e lartë se në të njëjtën periudhe vitin e kaluar duke mbajtur të zëna hotelet në vend dhe duke kompesuar rënien e turistëve nga Maqedonia, Greqia, Mali i Zi, Greqia. Gjithsesi, viti 2020 si pasojë e shumë faktorëve të ndryshëm pësoi një rënie ne shifra alarmante në turizëm. Ulja e numrit të turistëve kulmoi në gusht me një rënie prej 61.1% në krahasim me vitin e kaluar në të njëjtën periudhë. Rënie ka patur dhe në numrin e shtetasve shqiptarë që kanë dalë nga territori shqiptar. Këtë verë kjo shifër u ul në 50.5% më pak se vitin e kaluar.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Si e shpëtoi Kosova-Shqipërinë nga falimentimi…
Si e shpëtoi Kosova-Shqipërinë nga falimentimi…
https://1.bp.blogspot.com/-cjtcA3w8Kh4/X5WyYX-5T9I/AAAAAAAAELg/NiMPy0FQ_B0neJ1LiZ7pwzoqdEkIxuS9QCLcBGAsYHQ/s320/20201025_181307.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-cjtcA3w8Kh4/X5WyYX-5T9I/AAAAAAAAELg/NiMPy0FQ_B0neJ1LiZ7pwzoqdEkIxuS9QCLcBGAsYHQ/s72-c/20201025_181307.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/10/si-e-shpetoi-kosova-shqiperine-nga.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/10/si-e-shpetoi-kosova-shqiperine-nga.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy