Publicite

Turqia do ta armatosë Serbinë me sistemin më të fuqishëm të dronëve

Një delegacion i shtetit serb ka udhëtuar sot drejt Anakarasë, ku do të lidhë një marrëveshje për blerjen e disa dronëve luftarakë të njohur...


Një delegacion i shtetit serb ka udhëtuar sot drejt Anakarasë, ku do të lidhë një marrëveshje për blerjen e disa dronëve luftarakë të njohur me emrin “Bayraktar”.

Sipas medieve të Serbisë, ministri i Financave në Serbi Sinisha Mali, dhe zëvendësministri i Mbrojtjes për burime materiale, Nenad Milloradoviq kanë udhëtuar për në Turqi.

Sic raportohet, ata kanë udhëtuar për përgatitjen e dokumentacioneve pas të cilave, një nga sistemet luftarake më të fuqishme në botë do të arrijë në Serbi.

“Bayraktar” është një prodhim turk që është provuar të jetë shumë efektiv në konfliktet në Siri, Irak, Libi dhe luftimet e fundit në Karabakh.
 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Turqia do ta armatosë Serbinë me sistemin më të fuqishëm të dronëve
Turqia do ta armatosë Serbinë me sistemin më të fuqishëm të dronëve
https://1.bp.blogspot.com/-x4aZtsStMLo/X3uJSqf231I/AAAAAAAAEDQ/ni8WzzJ71Io5OxGaVsd7EiikrB8RUUrIwCLcBGAsYHQ/s320/20201005_225834.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-x4aZtsStMLo/X3uJSqf231I/AAAAAAAAEDQ/ni8WzzJ71Io5OxGaVsd7EiikrB8RUUrIwCLcBGAsYHQ/s72-c/20201005_225834.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/10/turqia-do-ta-armatose-serbine-me.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/10/turqia-do-ta-armatose-serbine-me.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy