Publicite

Latifi: Erdogan nuk reagoi për arrestimin e krerëve të UÇK-së, nuk do t’i prish punët me Vuçiqin të cilit po i shet armë

Filozofi Blerim Latifi përmes një shkrimi në Facebook ka pyetur sot se pse presidenti turk, Tayip Erdogan nuk ka reaguar pas arrestimit dhe ...


Filozofi Blerim Latifi përmes një shkrimi në Facebook ka pyetur sot se pse presidenti turk, Tayip Erdogan nuk ka reaguar pas arrestimit dhe konfirmimit të aktakuzës për ish-presidentin Hashim Thaçi dhe tre krerët tjerë.

Latifi ka thënë se ai nuk po reagon për arsye se nuk do që të shqetësojë presidentin serb, Aleksandër Vuciq.

“Pse Erdogani se tha një fjalë për dërgimin e presidentit të Kosovës dhe të tre krerëve tjerë të UÇK-së në Hagë? Nuk është e vështirë të kuptohet: nuk do ta shqetësojë Vuçiqin, të cilit po i shet drona luftarakë, dhe bizneset e mëdha që i ka në Serbi.Ai mendon: hajt se arnautët i rehatojë lehtë, duke u shitur dokrra fetare e osmane. Dhe deri me tani i ka dhezë bajagi mirë”, ka shkruar ai.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Latifi: Erdogan nuk reagoi për arrestimin e krerëve të UÇK-së, nuk do t’i prish punët me Vuçiqin të cilit po i shet armë
Latifi: Erdogan nuk reagoi për arrestimin e krerëve të UÇK-së, nuk do t’i prish punët me Vuçiqin të cilit po i shet armë
https://1.bp.blogspot.com/-w_yyGjxSRF0/X7ZaMIUjCDI/AAAAAAAAER4/7HFKfp7oXOMqZ3dGegT6zAzs8jE4QgZZwCLcBGAsYHQ/s320/20201119_124133.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-w_yyGjxSRF0/X7ZaMIUjCDI/AAAAAAAAER4/7HFKfp7oXOMqZ3dGegT6zAzs8jE4QgZZwCLcBGAsYHQ/s72-c/20201119_124133.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/11/latifi-erdogan-nuk-reagoi-per.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/11/latifi-erdogan-nuk-reagoi-per.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy