Publicite

Skandaloze: Delegacionit kosovar i vidhet çanta në Bruksel

Delegacioni kosovar ka patur disa takime në Bruksel muajve të fundit në kuadër të bisedimeve me Serbinë, të udhëhequra nga BE-ja. Por, njëri...


Delegacioni kosovar ka patur disa takime në Bruksel muajve të fundit në kuadër të bisedimeve me Serbinë, të udhëhequra nga BE-ja. Por, njëri ndër ta ka patur epilog shqetësues.

Burime brenda Policisë bëjnë të ditur për Indeksonline se javë më parë në Bruksel delegacionit kosovar i është vjedhur çanta.

Madje, thuhet se dokumentet që ndodheshin në çantë ishin konfidenciale në të cilat kishte material për bisedimet me Serbinë.

Pjesë e këtij delegacioni ishin koordinatori shtetëror për dialogun, Skender Hyseni, eksperti për çështje ekonomike në dialog, Muhamet Mustafa dhe ish-ambasadori në Belgjikë, Bernard Nikaj.

Pak ditë pasi çanta me dokumente është vjedhur, e njëjta i është kthyer palës kosovare.

Rasti është mbajtur në heshtje deri më tani, ani pse konfidencialiteti i dokumenteve është shqetësues për Kosovën dhe bisedimet e ardhshme ndaj palës serbe.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Skandaloze: Delegacionit kosovar i vidhet çanta në Bruksel
Skandaloze: Delegacionit kosovar i vidhet çanta në Bruksel
https://1.bp.blogspot.com/-al8PMyHrOSc/X6AmK0g-QyI/AAAAAAAAEPY/oqUr8HUBbkEOq28mDPxb_RRRt7fFd7mBACLcBGAsYHQ/s320/20201102_163004.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-al8PMyHrOSc/X6AmK0g-QyI/AAAAAAAAEPY/oqUr8HUBbkEOq28mDPxb_RRRt7fFd7mBACLcBGAsYHQ/s72-c/20201102_163004.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/11/skandaloze-delegacionit-kosovar-i.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/11/skandaloze-delegacionit-kosovar-i.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy