Publicite

Ambasadori palestinez në Beograd: Serbia nuk e ka pushtuar Kosovën. Palestina nuk e njeh Kosoven

Shkruan: Fahri XHARRA Arabët mbështesin Serbinë, por asnjëherë pavarësinë e Kosovës, thotë ambasadori palestinez në Beograd, Mohamed Nabhan....


Shkruan: Fahri XHARRA

Arabët mbështesin Serbinë, por asnjëherë pavarësinë e Kosovës, thotë ambasadori palestinez në Beograd, Mohamed Nabhan. “Kosova nuk e ka fituar statusin e shtetësisë falë vendeve arabe dhe myslimanëve e jo falë Izraelit. Arabët kanë mbështetur qëndrimin e Serbisë dhe ende e mbështesin”, kështu mendon ambasadori palestinez në Beograd, 9

Në konstatimin se zyrtarët e Serbisë vazhdimisht falënderojnë shtetet që mbështesin sovranitetin serb në Kosovë, si dhe Izraelin dhe nëse autoritetet serbe Izraelin e konsiderojnë aleat, diplomati palestinez thotë se Izraeli nuk ka ndikim në zhvillimet rreth pavarësisë së Kosovës. “Perëndimi e ka njohur Kosovën, e jo vendet myslimane dhe arabe. Nëse Izraeli ka ndikim mbi Perëndimin, përse nuk e ka shfrytëzuar në kohën e shpalljes së pavarësisë? Nëse dikush beson në ndikimin e Izraelit në lidhje me Kosovën, është në iluzione.

Kosova nuk e ka fituar statusin e shtetësisë falë vendeve arabe dhe myslimanëve e jo falë Izraelit. Arabët kanë mbështetur qëndrimin e Serbisë dhe ende e mbështesin”. Kështu mendon ambasadori palestinez, edhe pse sipas gazetës autoritetet serbe nuk do ta njohin shtetin palestinez. Pasi pranon se palestinezët janë shkolluar në Jugosllavinë socialiste e cila ka mbështet fuqishëm palestinezët, ai thotë se “tani edhe Serbia na mbështet”. Sipas tij, Serbia në OKB ka mbështetur shumë rezoluta për Palestinën.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Ambasadori palestinez në Beograd: Serbia nuk e ka pushtuar Kosovën. Palestina nuk e njeh Kosoven
Ambasadori palestinez në Beograd: Serbia nuk e ka pushtuar Kosovën. Palestina nuk e njeh Kosoven
https://1.bp.blogspot.com/-xCzBb6-oCM4/X-iNvQIgayI/AAAAAAAAEt8/-U5-j48rNusd6njOWOApYHXZKE0h8eLpwCLcBGAsYHQ/s320/20201227_143456.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-xCzBb6-oCM4/X-iNvQIgayI/AAAAAAAAEt8/-U5-j48rNusd6njOWOApYHXZKE0h8eLpwCLcBGAsYHQ/s72-c/20201227_143456.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/12/ambasadori-palestinez-ne-beograd-serbia.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/12/ambasadori-palestinez-ne-beograd-serbia.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy