Publicite

Çfarë do të ndodhë në 2021-shin? Pse 8 MIJË ushtarë AMERIKANË do zbarkojnë në Shqipëri

Stërvitja më e madhe ushtarake e NATO dhe SHBA për vitin 2021 pritet të zhvillohet në vendin tonë. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet ...Stërvitja më e madhe ushtarake e NATO dhe SHBA për vitin 2021 pritet të zhvillohet në vendin tonë. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Bëhet fjalë për stërvitjen Defender-2021 që do të zhvillohet në Shqipëri por edhe në disa vende të tjera të rajonit të Ballkanit. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka zbuluar sot se do të jenë 8,000 ushtarë amerikanë që do të marrin pjesë në këtë stërvitje.

“Ne këtë pike dua të ndaj me ju disa detaje lidhur me një nga stërvitjet më të mëdha, që është zhvilluar ndonjëherë në Shqipëri. Stërvitja Defender-2021, një stërvitje dypalëshe me SHBA; është e para e këtij lloji në vendin tonë dhe do të marrim pjesë mbi 8.000 trupa amerikane, që do të dislokohen në disa rajone të vendit dhe në disa reparte të Forcave tona të Amratosura”, tha ministrja Xhaçka. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive


 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Çfarë do të ndodhë në 2021-shin? Pse 8 MIJË ushtarë AMERIKANË do zbarkojnë në Shqipëri
Çfarë do të ndodhë në 2021-shin? Pse 8 MIJË ushtarë AMERIKANË do zbarkojnë në Shqipëri
https://1.bp.blogspot.com/-IveAkyf3hSs/X9Ugz_3viOI/AAAAAAAAEeU/NFnn4RLGmi0xo1VC6thXU-yigSwZZ_NJQCLcBGAsYHQ/s320/20201212_205742.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-IveAkyf3hSs/X9Ugz_3viOI/AAAAAAAAEeU/NFnn4RLGmi0xo1VC6thXU-yigSwZZ_NJQCLcBGAsYHQ/s72-c/20201212_205742.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/12/cfare-do-te-ndodhe-ne-2021-shin-pse-8.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/12/cfare-do-te-ndodhe-ne-2021-shin-pse-8.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy