Publicite

Dioguardi: Shqiptarët kaluan nga komunizmi në korrupsion, sllavët janë të mençur i blen liderët shqiptarë dhe tani i kontrollojnë

Joe DioGuardi është politikan amerikan me origjinë arbëreshe-shqiptare nga Italia, i cili është ish-kongresmen në kongresin e Shteteve Bashk...Joe DioGuardi është politikan amerikan me origjinë arbëreshe-shqiptare nga Italia, i cili është ish-kongresmen në kongresin e Shteteve Bashkuara të Amerikës. Prej 1984 si anëtar i Kongresit Amerikan dhe prej 1989 si President i Ligës Qytetare Shqiptaro-Amerikane bëri të pamundurën, për ta kthyer çështjen shqiptare nga më të panjohurën në metropolin kryesor të politikës që mbizotërohej nga ndikimi serb, në gjithmonë të pranishme në Kongresin dhe Senatin Amerikan.

Kryetari i Ligës Qytetare Shqiptaro – Amerikane dhe ish-kongresisti Joe DioGuardi në një takim me kongresmenin Dan Donovan i shpjegon atij për shqiptarët në ballkan, se si shqiptarët kaluan nga komunizmi në korrupsion dhe sllavët shfrytzuan paranë për të blerë liderët shqiptarë dhe tani i kontrollojnë ata. Dioguardi gjithashtu thotë se Europa nuk kujdeset për asgjë kur bëhet fjalë për shqiptarët dhe SHBA duhet të tregohen vigjilentë. Për më shumë shikoni mbi takimin e Dioguardi me kongresmenin Don Donovan ju ftojmë ta ndiqni pamjet e mëposhtme.


 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Dioguardi: Shqiptarët kaluan nga komunizmi në korrupsion, sllavët janë të mençur i blen liderët shqiptarë dhe tani i kontrollojnë
Dioguardi: Shqiptarët kaluan nga komunizmi në korrupsion, sllavët janë të mençur i blen liderët shqiptarë dhe tani i kontrollojnë
https://1.bp.blogspot.com/-Ox_UF48RryE/X9oA9TeKpEI/AAAAAAAAEiE/7cSxyqnYIY0AH4nhxREvyw_VPXCcPjDKACLcBGAsYHQ/s320/20201216_134239.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Ox_UF48RryE/X9oA9TeKpEI/AAAAAAAAEiE/7cSxyqnYIY0AH4nhxREvyw_VPXCcPjDKACLcBGAsYHQ/s72-c/20201216_134239.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/12/dioguardi-shqiptaret-kaluan-nga.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/12/dioguardi-shqiptaret-kaluan-nga.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy