Publicite

Diplomati amerikan: “Nuk ka popull më shpirtmirë e më të sjellshëm në Evropë se shqiptarët”

Diplomati, misionari dhe shkrimtari Charles Telforf Erickson, lindi në vitin 1867 në Ilinois. Ai më vonë do t’i kalojë plot 30 vjet në Shqip...Diplomati, misionari dhe shkrimtari Charles Telforf Erickson, lindi në vitin 1867 në Ilinois. Ai më vonë do t’i kalojë plot 30 vjet në Shqipëri, ku do të bëhet Drejtor i Bordit Amerikan të Misioneve të Huaja në Tiranë dhe Elbasan. Ky mik i shqiptarëve njihet edhe për këtë thënie: “Nuk ka popull më shpirtmirë e më të sjellshëm në Evropë se shqiptarët. Ata, përbëjnë një element të fuqishëm burrërie. Janë besnikë ndaj atdheut dhe japin jetën për fjalën e dhënë”. 


 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Diplomati amerikan: “Nuk ka popull më shpirtmirë e më të sjellshëm në Evropë se shqiptarët”
Diplomati amerikan: “Nuk ka popull më shpirtmirë e më të sjellshëm në Evropë se shqiptarët”
https://1.bp.blogspot.com/-Vx8s2dO5A9s/X855EjfuzKI/AAAAAAAAEaY/vZT-vBTGNuUlxFPEA99yeRoe_jS6vAVkACLcBGAsYHQ/s320/20201207_194727.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Vx8s2dO5A9s/X855EjfuzKI/AAAAAAAAEaY/vZT-vBTGNuUlxFPEA99yeRoe_jS6vAVkACLcBGAsYHQ/s72-c/20201207_194727.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/12/diplomati-amerikan-nuk-ka-popull-me.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/12/diplomati-amerikan-nuk-ka-popull-me.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy