Publicite

Dy fjalë rreth “gazetarit” Valon Syla, dhe urrejtjes së tij të pakursyer ndaj diasporës shqiptare

NGA: SAMI BLAKAJ Nuk e njohë (fatmirësisht) personalisht Valon Sylen, por më bëri përshtypje përqeshja dhe ofendimet e pamëshirshme që ky pe...


NGA: SAMI BLAKAJ

Nuk e njohë (fatmirësisht) personalisht Valon Sylen, por më bëri përshtypje përqeshja dhe ofendimet e pamëshirshme që ky person po vazhdon t’ia adresoj diasporës shqiptare.

Në fakt, do të doja shumë të kuptoj „arsyen“ e mllefit të tij prej „gazetari“ për bashkatdhetarët nga diaspora, historia e të cilëve karakterizohet

me plotë vuajtje dhe përndjekje me dhunë nga atdheu.

Arsyet e dhëna më poshtë nga Valoni, për mua janë të ulëta dhe si të tilla nuk ia vlenë as të komentohen, e aq më pak të vlerësohen. Dhe,

unë natyrisht se nuk do të lëshohem në nivelin tij të komunikimit, por një gjë duhet bërë të qartë atij dhe gjithë „Valonave“ si ai.

Së pari:

t’i quash bashkatdhetarët, vëllezërit dhe motrat tuaja „gërrnaça“, „të gërrditshëm“ dhe „fukara budallë“, është një fjalor i shëmtuar dhe

i papranueshëm që di ta përdorë vetëm një njëri të cilit i mungon në parim edukimi familjar.

Së dyti:

duhet të jesh vërtetë FUKARA në shpirt dhe BUDALLA në mendje për të qenë në gjendje të nënçmosh ose përqeshës vlerën dhe pasurinë më të rëndësishme kombëtare shqiptare.

Së treti:

duhet të jesh vërtetë i GËRRDITSHËM për të qenë në gjendje të flasësh me sarkazëm për ata që kontribuuan dhe që po kontribuojnë në ekonominë e vendit dhe në zhvillimin e saj shoqëror e politik.

#KëshillëMiqësore:

Valon Syla, mos mbjellë urrejtje, për të qenë më pasë i urryer! Mos shkelë mbi veprën dhe kontributin mërgimtarëve që dikur ishin themeltarët e lirisë, ndërsa sot janë bashkudhëtarët e ndërtimit të shtetësisë.

Përndryshe, ke të fala nga Kurbeti, dhe kujdes!-, jo nga një „gërrnaçar“, por nga i Juaji kurbetçar!

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Dy fjalë rreth “gazetarit” Valon Syla, dhe urrejtjes së tij të pakursyer ndaj diasporës shqiptare
Dy fjalë rreth “gazetarit” Valon Syla, dhe urrejtjes së tij të pakursyer ndaj diasporës shqiptare
https://1.bp.blogspot.com/-2cZQgHfMJdo/X-CMCJcVwZI/AAAAAAAAEqY/g7t0o8iawC4b6puYUGULtKPxmD7OMhV-wCLcBGAsYHQ/s320/20201221_124907.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-2cZQgHfMJdo/X-CMCJcVwZI/AAAAAAAAEqY/g7t0o8iawC4b6puYUGULtKPxmD7OMhV-wCLcBGAsYHQ/s72-c/20201221_124907.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/12/dy-fjale-rreth-gazetarit-valon-syla-dhe.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/12/dy-fjale-rreth-gazetarit-valon-syla-dhe.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy