Publicite

Gashi thotë se nuk e respekton flamurin e Kosovës: Njerëzit e mi dhanë jetën për atë kuq e zi

Reperi Gashi, në një intervistë të dhënë muaj më parë, ka rrëfyer historinë e Kosovës dhe foli edhe për flamurin shtetëror e atë kombëtar. L...


Reperi Gashi, në një intervistë të dhënë muaj më parë, ka rrëfyer historinë e Kosovës dhe foli edhe për flamurin shtetëror e atë kombëtar.

Labinot Gashi, i njohur me emrin artistik Gashi, është artist me prejardhje shqiptare, i cili tashmë gëzon famë ndërkombëtare.

Gashi, në çdo paraqitje të tij publike ka treguar me shumë krenari prejardhjen e tij, po ashtu flet shumë herë edhe për vështirësitë që kishte për të arritur këtu ku është tani.

Artisti, shumë herë tregoi se rruga për t’u bërë emër i njohur në industrinë e muzikës, nuk ishte aspak e lehtë për të.

Në një intervistë të dhënë muaj më parë në “The Boogleg Key Podcast”, reperi foli haptas rreth prejardhjes së tij.

Gashi përmendi luftën që u zhvillua në Kosovë si dhe njerëzit që humbën jetën për lirinë që e gëzojmë sot.

Kur u përmend Shqipëria, ai tha se deri vonë kemi ndarë të njëjtin flamur, por me t’u pavarësuar, Kosova ka flamurin e saj, por thotë se nuk e respekton atë, ngase njerëzit humbën jetën për atë kuq e zi.

“Dikur e ndanim të njëjtin flamur, kurse tani e kemi me të kaltër e të verdhë. Nuk e respektoj atë, sepse njerëzit e mi humbën jetën për atë kuq e zi”, deklaroi reperi.

Në një pjesë të intervistës, ai u përqendrua në atë se sa e vështirë ishte të pranohej në industrinë e muzikës dhe atë se çfarë nënkupton sot për të që të jetë artist i famshëm që vije nga një vend siç është Kosova.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Gashi thotë se nuk e respekton flamurin e Kosovës: Njerëzit e mi dhanë jetën për atë kuq e zi
Gashi thotë se nuk e respekton flamurin e Kosovës: Njerëzit e mi dhanë jetën për atë kuq e zi
https://1.bp.blogspot.com/-nAAsv19zcTo/X9T2v9cWDKI/AAAAAAAAEc0/DCsuC2nMwyotwWKhOf4Y39zGqKPBx-7PgCLcBGAsYHQ/s320/20201212_175742.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-nAAsv19zcTo/X9T2v9cWDKI/AAAAAAAAEc0/DCsuC2nMwyotwWKhOf4Y39zGqKPBx-7PgCLcBGAsYHQ/s72-c/20201212_175742.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/12/gashi-thote-se-nuk-e-respekton-flamurin.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/12/gashi-thote-se-nuk-e-respekton-flamurin.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy