Publicite

Gazetari Artur Bibe: Greqia po i siguron Shqipërisë vaksinën, do e marrim në janar

Gazetari, Artur Bibe ka dhënë sot lajmin se vaksina anti-COVID do të mbërrijë në Shqipëri brenda muajit janar. “Greqia ka premtuar lobim të ...


Gazetari, Artur Bibe ka dhënë sot lajmin se vaksina anti-COVID do të mbërrijë në Shqipëri brenda muajit janar.

“Greqia ka premtuar lobim të fuqishëm për vendet e Ballkanit Perëndimor, që nuk janë shumë popullsi. Pra, Greqia është një vend që për arsyet e saj politike, ka vendosur të lobojë fuqishëm në BE për të prodhuar një sasi vaksinash për vendet e Ballkanit Perëndimor.

Kemi edhe informacione të tjera më të mira. Besoj se është siguruar një sasi vaksinash dhe brenda janarit do vijnë në Shqipëri.

Pala greke ka premtuar se do të sigurojë një sasi vaksinash, të cilat do ua japë autoriteteve shqiptare dhe natyrisht do të përdoret edhe nga minoriteti grek aty. Pra Greqia mundohet të mbështesë edhe minoritetin, edhe vendet e Ballkanit.

Gjithashtu kemi një lajm akoma të mirë, që brenda marsit, në procesin e ri të hapjes së punonjësve sezonal, Greqia do të vërë në dispozicion të autoriteteve shqiptare një sasi vaksinash për punonjësit sezonal që do të shkojnë në Greqi”, bëri të ditur gazetari Bibe.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Gazetari Artur Bibe: Greqia po i siguron Shqipërisë vaksinën, do e marrim në janar
Gazetari Artur Bibe: Greqia po i siguron Shqipërisë vaksinën, do e marrim në janar
https://1.bp.blogspot.com/-mJ0i3qN4p48/X-zJ6JurgsI/AAAAAAAAEyk/P6ar858kCP8LDhizatS8mVQ2CNfdCdKJACLcBGAsYHQ/s320/20201230_194028.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-mJ0i3qN4p48/X-zJ6JurgsI/AAAAAAAAEyk/P6ar858kCP8LDhizatS8mVQ2CNfdCdKJACLcBGAsYHQ/s72-c/20201230_194028.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/12/gazetari-artur-bibe-greqia-po-i-siguron.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/12/gazetari-artur-bibe-greqia-po-i-siguron.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy