Publicite

Historiani zviceran, Aleksandre Lambert, jep deklaratën e madhe: “Shqiptarët kanë drejtuar botën që nga Mesjeta”

Aleksandre Lambert, historian, drejtor akademik i “School of International Training” në Gjenevë, është autor i disa librave dhe artikujve në...Aleksandre Lambert, historian, drejtor akademik i “School of International Training” në Gjenevë, është autor i disa librave dhe artikujve në fushën e relacioneve ndërkombëtare të filozofisë politike, të politikës së sigurisë dhe lidhjeve civile-ushtarake.

Lambert ka vizituar Shqipërinë dhe ka filluar të njoh çështjen shqiptare që në rini të tij me kërkimet e bëra në Arkivin e Lidhjes së Kombeve Gjenevë, kur njohu mirë edhe çështjen çame. Historiani zviceran, Aleksandre Lambert këmbëngul se nuk është e rastit që shqiptarët në asnjë moment të historisë nuk njihen si komb që i kanë suImuar kombet e tjerë dhe se shumë shqiptarë kanë shkëlqyer duke drejtuar qoftë perandori, qoftë shtete të tjera.

Po kështu, sipas tij, të tjerë shqiptarë kanë lënë emrin e tyre në fusha të ndryshme të shkencave në shtete të ndryshme të botës. Më tej historiani ndalet në zhvillimet pas Lu, ftës së Dytë Botërore, duke shprehur bindjen se ajo që ndodhi me Shqipërinë, me lënien e saj në Bllokun e Lindjes ishte një llogari e bërë nga aleatët që fituan Iuftën. Per arsyje qe artikulli eshte i gjate, vazhdoni ketu: Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive


 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Historiani zviceran, Aleksandre Lambert, jep deklaratën e madhe: “Shqiptarët kanë drejtuar botën që nga Mesjeta”
Historiani zviceran, Aleksandre Lambert, jep deklaratën e madhe: “Shqiptarët kanë drejtuar botën që nga Mesjeta”
https://1.bp.blogspot.com/-Izl5Oh1Xe64/X9O33VJu5tI/AAAAAAAAEb0/R81LYyoE_zYL9enarvh23L-LJweta6AywCLcBGAsYHQ/s320/20201211_191656.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Izl5Oh1Xe64/X9O33VJu5tI/AAAAAAAAEb0/R81LYyoE_zYL9enarvh23L-LJweta6AywCLcBGAsYHQ/s72-c/20201211_191656.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/12/historiani-zviceran-aleksandre-lambert.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/12/historiani-zviceran-aleksandre-lambert.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy