Publicite

Marin Mema: Jemi i vetmi komb në botë që…

Gazetari i njohur shqiptar Marin Mema, ka bërë ditë më parë një deklaratë rrëqethëse duke treguar se kush i ndau shqiptarët. Sipas tij janë ...


Gazetari i njohur shqiptar Marin Mema, ka bërë ditë më parë një deklaratë rrëqethëse duke treguar se kush i ndau shqiptarët. Sipas tij janë konferenca e Berlinit dhe e Londrës që i la të nd arë kombin shqiptar.

Në një intervistë në njërin prej emisioneve të Kosovës, gazetari i cili është autor i dhjetrave dokumentarëve që kanë të bëjnë me shqiptarët dhe kombin përgjithësi, Marin Mema, ka dhënë një përgjigje rrënqethëse kur është pyetur se kush i ndau tokat shqiptare.

“Janë dy momente historike që janë të ide ntifikuara. Janë konferenca e Berlinit dhe konferenca e Londrës. Janë dy humbje his torike dhe janë të qarta mënyra se si u ndanë shqiptarët”, ka thënë Mema.

Tutje ai ka thënë se shqiptarët kanë pasur një fat të keq dhe askund në botë nuk ka vend që kufizohet me vetveten.

“Në çdo krahë që ti do të kalosh kufirin, do të gjesh shqiptarë të tjerë. Në momentin që shqiptarët e Kosovës kalojnë kufirin, prapë takohen me shqiptarët”, ka thënë Mema duke kritikuar njerëzit që nuk po flasin për këto probleme.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Marin Mema: Jemi i vetmi komb në botë që…
Marin Mema: Jemi i vetmi komb në botë që…
https://1.bp.blogspot.com/-TCM1Zf9U-_o/X9n7OS4w3oI/AAAAAAAAEh4/Q7bt-XpQOkUg-S5Pjvt8CsqPwfJAYW0DQCLcBGAsYHQ/s320/20201216_131805.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-TCM1Zf9U-_o/X9n7OS4w3oI/AAAAAAAAEh4/Q7bt-XpQOkUg-S5Pjvt8CsqPwfJAYW0DQCLcBGAsYHQ/s72-c/20201216_131805.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/12/marin-mema-jemi-i-vetmi-komb-ne-bote-qe.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/12/marin-mema-jemi-i-vetmi-komb-ne-bote-qe.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy