Publicite

Projekti “Albanian Roots – Rrënjët Shqiptare” në Ishem, Durrës

Organizata 'Rrenjet Shqiptare' ka nën kujdesin e veçantë projektin e fondeve të shqiptareve nga e gjithë bota ku kontribuan për të n...


Organizata 'Rrenjet Shqiptare' ka nën kujdesin e veçantë projektin e fondeve të shqiptareve nga e gjithë bota ku kontribuan për të ndihmuar të dëmtuarit nga Termeti.

Nder të tjera, Bordi i Organizatës sonë ka menduar t'i ofrojë zonës së Ishmit Durrës, pervec ndërtimit të shtëpive, do behet e mundur dhe realizimi i një biblioteke të madhe ku femijët , dhe komuniteti i kësaj zonë të kenë një mundësi më shumë për të argëtuar dhe për të zgjeruar dijen e tyre nëpërmjet librit , sidomos për femijët të cilët janë e ardhmja e atij vendi! Arkitekti Ahmed Dedivanovic 25 vjecari nga Tuzi vullnetarisht realizzoj kete projekt te detajuar per mottar e vellezerit e tij ne Shqiperi.

I madhi Sami Frasheri ka thënë " Nëse do të mbjellësh për një vit, mbill misër dhe grurë. - Nëse kërkon që të mbjellësh përgjithmonë, mbill Arsim dhe Kulturë."

Idea për realizimin e një biblioteke, u propozua që femijët e kësaj zone të kenë të kenë një mundësi të barabartë me gjithë fëmijët e tjerë kur bëhet fjalë për librin, e mëqë jemi në prag festash besoj se do jetë një lajm i gëzueshëm për ta.

Ambasada Hungareze është mbeshtetja e parë në këtë projekt dhe shumë të gatshëm për t'a ndërtuar sa më parë një bibliotekë!

Nderkohë, ne si Organizatë, jemi në disa bisedime edhe me Organizata të tjera nëse duan të kontribuojnë në këtë projekt, pasi ndërtimi i kësaj qendre do jetë një oaz i mirë për të ardhmen e komunitetit të kësaj zone.

Gëzuar Festat, Plotë dritë e mbarësi në shtëpitë tuaja!

Nuk jeni vetëm, ne jemi me ju, e do vazhdojmë t'ju mbështesim gjithmonë!

Marko Kepi

Presidenti Albanian Roots

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Projekti “Albanian Roots – Rrënjët Shqiptare” në Ishem, Durrës
Projekti “Albanian Roots – Rrënjët Shqiptare” në Ishem, Durrës
https://1.bp.blogspot.com/-LsBNW1JTQvo/X95ef7FCBFI/AAAAAAAAEpI/07aanPtrpbQg1Gl-cvmoq1IO22zeL0ImQCLcBGAsYHQ/s320/20201219_211018.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-LsBNW1JTQvo/X95ef7FCBFI/AAAAAAAAEpI/07aanPtrpbQg1Gl-cvmoq1IO22zeL0ImQCLcBGAsYHQ/s72-c/20201219_211018.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/12/projekti-albanian-roots-rrenjet.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/12/projekti-albanian-roots-rrenjet.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy