Publicite

“Provë 10 ditë… 2 mijë euro“, vajzat shqiptare martohen me maqedonasit në rrjetet sociale

“Provë 10 ditë… 2 mijë euro“, vajzat shqiptare martohen me maqedonasit në rrjetet sociale December 13, 2020 Mega News 0 Comments Beqarët e v...


“Provë 10 ditë… 2 mijë euro“, vajzat shqiptare martohen me maqedonasit në rrjetet sociale
December 13, 2020 Mega News 0 Comments

Beqarët e vjetër maqedonas dhe serbët vazhdojnë të martohen me femra shqiptare duke paguar shuma të majme parash.

Për këtë qëllim egziston edhe një agjenci e që koordinon këtu lidhje përmes internetit.

Një numër i serbëve, maqedonasve, boshnjakëve e kanë gjetur gruan e tyre përmes grupit “Shqiptaret për martesë” në Facebook.

Agjensia Kurir në Serbi thotë se motivet e grave të reja shqiptare për t’u martuar janë kryesisht për t’i shpëtuar varfërisë, dhe motivi më i zakonshëm për burrat serbë është që ata nuk mund të gjejnë gra të përshtatshme për veten e tyre.

Shqiptarët janë patriarkalë dhe “skllave të shtëpisë”, thonë nga agjensia.

Ky është një variant i lirë që kushton rreth 1.000 euro, dhe ekziston mundësia që nusja të sillet në shtëpi te burri i saj i ardhshëm dhe të qëndrojë atje për 10 ditë, pas së cilës burri vendos nëse qëndron apo jo.

Ky variant kushton rreth 2,000 euro, thonë nga agjensia.

Psikologu social Vesna Tomic thotë se martesa të tilla kanë ekzistuar gjithmonë, por tani janë në rritje pasi shumë njerëz, sidomos gra, largohen nga fshatrat.


 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: “Provë 10 ditë… 2 mijë euro“, vajzat shqiptare martohen me maqedonasit në rrjetet sociale
“Provë 10 ditë… 2 mijë euro“, vajzat shqiptare martohen me maqedonasit në rrjetet sociale
https://1.bp.blogspot.com/-sAH_rG0riJc/X-iW9tNeUXI/AAAAAAAAEuI/xvA-kOz3O8wkANjeriisy2rjjCzY2pTagCLcBGAsYHQ/s320/20201227_151421.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-sAH_rG0riJc/X-iW9tNeUXI/AAAAAAAAEuI/xvA-kOz3O8wkANjeriisy2rjjCzY2pTagCLcBGAsYHQ/s72-c/20201227_151421.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/12/prove-10-dite-2-mije-euro-vajzat.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/12/prove-10-dite-2-mije-euro-vajzat.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy