Publicite

Sot morëm një lajm të mirë, po afrohet lirimi i Grupit të Kumanovës

Sot morrem një lajm të mirë për gjithë neve Grupin e Kumanovës, me gjasë po afrohet lirimi i jon!? Pas një kohe të gjatë, si duket po vjen n...


Sot morrem një lajm të mirë për gjithë neve Grupin e Kumanovës, me gjasë po afrohet lirimi i jon!? Pas një kohe të gjatë, si duket po vjen një lajm i mirë për neve pjesëtarët e Grupit të Kumanovës. Më sa duket shumë shpejtë do të caktohet seanca gjyqësore në Gjykatën Supreme për Grupin e

Sot morrem një lajm të mirë për gjithë neve Grupin e Kumanovës, me gjasë po afrohet lirimi i jon!?

Pas një kohe të gjatë, si duket po vjen një lajm i mirë për neve pjesëtarët e Grupit të Kumanovës. Më sa duket shumë shpejtë do të caktohet seanca gjyqësore në Gjykatën Supreme për Grupin e Kumanovës, Rasti pritet të hapet në shkallë të tretë pas ankesës që bënë avokatët mbrojtës, të pakënaqur nga gjykimet drakonike të shqiptuara ndaj gjith neve pjesëtarëve të Grupit të Kumaovës Gjykata Penale në shkallë të parë dhe shkalles të dytë.

Jam i bindur se të mëdha janë gjasat që Gjykata e shkallës së tretë ta rikthejë rastin në rigjykim në shkallë të parë, sepse herën e parë janë bërë shumë lëshime, për shkak se procesi në pjesën më të madhe të tij, është zhvilluar nën presion të politikës së qeverisë së kaluar.
Sipas mendimit tim, tani kur dy shtyllat kryesore të qeverisë së kaluar janë dobësuar (VMRO-DPMNE) po shpartallohet dhe pritet që politika të qëndrojë sa më larg rastit dhe drejtësia të dalë në shesh.

Nëse rasti kthehet në rigjykim në shkallë të parë, atëherë ne pjesëtarët e Grupit të Kumanovës duhet të lirohemi, e të mbrohemi në liri, sepse kemi kaluar më tepër se 2 vite” 29 muaj të plot në, Paraburgim, kështu thekson edhe Avokati Ibrahim Bajrami.

Me respekt!
Luftëtari i UÇK-së
Fatmir Reçica Llugaxhia


 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Sot morëm një lajm të mirë, po afrohet lirimi i Grupit të Kumanovës
Sot morëm një lajm të mirë, po afrohet lirimi i Grupit të Kumanovës
https://1.bp.blogspot.com/-gFA8137IAm0/X-hcCeSLxGI/AAAAAAAAEtQ/obORCt8kot4efrtw0ETJc375s_CnL0IUgCLcBGAsYHQ/s320/20201227_110303.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-gFA8137IAm0/X-hcCeSLxGI/AAAAAAAAEtQ/obORCt8kot4efrtw0ETJc375s_CnL0IUgCLcBGAsYHQ/s72-c/20201227_110303.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/12/sot-morem-nje-lajm-te-mire-po-afrohet.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/12/sot-morem-nje-lajm-te-mire-po-afrohet.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy