Publicite

Ushtaraku Bullgar :Maqedonia mund të bëhet tërësisht Shqiptare pa qenë nevoja e ndarjes

Stancho Stanchev, një historian ushtarak dhe lektor në Akademinë Ushtarake në Sofje ka deklaruar se Bullgaria nuk ka patur ndonjëherë plan p...


Stancho Stanchev, një historian ushtarak dhe lektor në Akademinë Ushtarake në Sofje ka deklaruar se Bullgaria nuk ka patur ndonjëherë plan për ndarjen e Maqedonisë.Por ai i tha agjencisë Fokus se kjo ide ishte hedhur 15 – 20 vjet më parë nga Ljubco Georgievski, ish –kryeministër i Maqedonisë, transmeton INA.

“Nëse më duhet të flas rreth ndarjes së Maqedonisë mes Shqipërisë dhe Bullgarisë duhet të them se nuk ka qenë ide bullgare, por e Ljubco Georgievski, sipas të cilit në këtë mënyrë do të shpëtohej pjesa e fundit e Maqedonisë.

Eksperti ushtarak thotë se duke parë zhvillimet në Maqedoni ky shtet mund të bëhet tërësisht shqiptar pa qenë nevoja e ndarjes, pasi çështja e shqiptarëve ka qenë progresive dhe me vit pas viti ata i janë afruar më shumë kufirit perëndimor bullgar.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Ushtaraku Bullgar :Maqedonia mund të bëhet tërësisht Shqiptare pa qenë nevoja e ndarjes
Ushtaraku Bullgar :Maqedonia mund të bëhet tërësisht Shqiptare pa qenë nevoja e ndarjes
https://1.bp.blogspot.com/-zTe_9FTODnM/X-DUq2L9VUI/AAAAAAAAEq8/ubRpnYVUbGoXmLk7jMBCbkPxwqj5zjOEwCLcBGAsYHQ/s320/20201221_175904.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-zTe_9FTODnM/X-DUq2L9VUI/AAAAAAAAEq8/ubRpnYVUbGoXmLk7jMBCbkPxwqj5zjOEwCLcBGAsYHQ/s72-c/20201221_175904.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/12/ushtaraku-bullgar-maqedonia-mund-te.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/12/ushtaraku-bullgar-maqedonia-mund-te.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy