Publicite

Vuçiç: Serbia e gatshme të shpërndajë vaksina për shqiptarët në Kosovë

Presidenti Aleksandër Vuçiç, ka thënë se Serbia do të vazhdojë të kujdeset për minoritetin serb në Kosovë dhe se është e gatshme që të dërgo...


Presidenti Aleksandër Vuçiç, ka thënë se Serbia do të vazhdojë të kujdeset për minoritetin serb në Kosovë dhe se është e gatshme që të dërgojë ilaçe dhe vaksina edhe për shqiptarët.

Ai tha se dërgesa e vaksinave në veri të Kosovës, nga ana e Beogradit, nuk përbën shkelje të marrëveshjes së Brukselit.

“Askujt as nuk duhet t’i shkojë në mendje që të slmojë dikë që ndau ilaçe”, ka thënë Vuçiç.

Ai gjithashtu njoftoi se Serbia do të bëjë investime të reja në Graçanicë dhe Mitrovicën e Veriut.

Fillimi i vaksinimit të popullatës në veri të Kosovës kundër COVID-19, me vaksina të dërguara nga shteti serb, ka nxitur reagime në Kosovë.

Pak më parë kryeministri Avdullah Hoti e quajti këtë sjellje të Serbisë si të papranueshme.

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka nisur mbledhjen e informatave rreth hyrjes së vaksinave kundër Covid-19 në komunat veriore të Kosovës.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Vuçiç: Serbia e gatshme të shpërndajë vaksina për shqiptarët në Kosovë
Vuçiç: Serbia e gatshme të shpërndajë vaksina për shqiptarët në Kosovë
https://1.bp.blogspot.com/-ls1d84mLi_Q/X-oVwiG2HgI/AAAAAAAAEyA/5KoOYneAS40ZzSN0-0ZL-gCtcmBvXP1YQCLcBGAsYHQ/s320/20201228_182737.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-ls1d84mLi_Q/X-oVwiG2HgI/AAAAAAAAEyA/5KoOYneAS40ZzSN0-0ZL-gCtcmBvXP1YQCLcBGAsYHQ/s72-c/20201228_182737.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/12/vucic-serbia-e-gatshme-te-shperndaje.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/12/vucic-serbia-e-gatshme-te-shperndaje.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy