Publicite

Deklarata e Haradinajt për “Shqipërinë e Madhe”, Vuçiç: Do përgjigjemi në mënyrë adekuate

Deklarata Haradinajt për bashkim kombëtar ka ngjallur reagime të shumta në Serbi. Presidenti Aleksandër Vuçiç nëpërmjet një deklarate për sh...


Deklarata Haradinajt për bashkim kombëtar ka ngjallur reagime të shumta në Serbi. Presidenti Aleksandër Vuçiç nëpërmjet një deklarate për shtyp është shprehur se Serbia do të ketë “një përgjigje adekuate”, në rast të një referendumi për bashkim nga shqiptarët.

“Përgjigja ime është, ju bëni punën tuaj, çfarëdo që dëshironi, dhe ne do të kemi një përgjigje të mirë dhe adekuate, dhe qytetarët nuk duhet të shqetësohen”, ka thënë Vuçiç.

Ndërkohë, drejtori i Zyrës së Serbisë për Kosovën, Petar Petkoviç, duke iu kundërpërgjigjur Haradinajt, deklaroi se kërcënimet e fundit në lidhje me krijimin e “Shqipërisë së Madhe”, nëse Serbia nuk e njeh Kosovën, janë në gjurmët e shpresave të kota të Haradinajt.

I menjëhershëm ka qenë dhe reagimi i Haradinajt, i cili ka shtuar se nëse Serbia dëshiron të shmangë një referendum mbi bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, atëherë duhet të njohë pavarësinë e Kosovës.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Deklarata e Haradinajt për “Shqipërinë e Madhe”, Vuçiç: Do përgjigjemi në mënyrë adekuate
Deklarata e Haradinajt për “Shqipërinë e Madhe”, Vuçiç: Do përgjigjemi në mënyrë adekuate
https://1.bp.blogspot.com/-30dHGKnZGxA/YAg4JhL3GQI/AAAAAAAAE1I/8sGhU8RJVvMpsmszb-IGY7LrbRc0nua-wCLcBGAsYHQ/s320/20210120_150215.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-30dHGKnZGxA/YAg4JhL3GQI/AAAAAAAAE1I/8sGhU8RJVvMpsmszb-IGY7LrbRc0nua-wCLcBGAsYHQ/s72-c/20210120_150215.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2021/01/deklarata-e-haradinajt-per-shqiperine-e.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2021/01/deklarata-e-haradinajt-per-shqiperine-e.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy