Publicite

Marin Mema bën zbulimin e madh, po tani çfarë do thonë grekët?

Drop ulli njihet si një zone ku jeton zyr tarisht pa kicë et nike greke ne Shqipëri. Por a ka qene gjit hmonë kështu? A kane jetuar edhe shq...Drop ulli njihet si një zone ku jeton zyr tarisht pa kicë et nike greke ne Shqipëri. Por a ka qene gjit hmonë kështu? A kane jetuar edhe shqi ptare ne këtë zone ?
Ferid Duka : Se pari ketu kemi te be jme me emra te krish tere te tra jtes shqiptare. Pellumb Xhufi : Keta emra kane qene pa nshqiptar, kane qene emra nga eks tremi i veriut, deri ne ekst remin e jugut.

Dokum entat zbulojnë gjit hçka… Çfarë qëndron pas tyre dhe perse heshtet ? K rye plaku : Kjo ka qene toka e tij me pare, e Gjinit. Edhe ja ka lene fshatit pastaj ai se u be ketu qen dra e fshatit.

Gruaja : Te vje trit fare edhe ne nuk i njohim. Vetem mbie mrin keshtu te degjuar. Ky dokum entar sigurisht nuk ka për qel lim te n xis ë urr ejtjen sepse as urr ejtja dhe as ekstr emizmi nuk ndi hmojnë, përkun drazi pengo jnë te verteten. Dhe ne pik ërisht ketë duam te sjellim, te verteten e Drop ullit dhe banoreve te tij.


 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Marin Mema bën zbulimin e madh, po tani çfarë do thonë grekët?
Marin Mema bën zbulimin e madh, po tani çfarë do thonë grekët?
https://1.bp.blogspot.com/-penf9wrR9s0/YAbCM4KubQI/AAAAAAAAE0s/mW5xBUasfKQIcWN-DC9uMfVKAJf7nICKgCLcBGAsYHQ/s320/20210119_122514.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-penf9wrR9s0/YAbCM4KubQI/AAAAAAAAE0s/mW5xBUasfKQIcWN-DC9uMfVKAJf7nICKgCLcBGAsYHQ/s72-c/20210119_122514.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2021/01/marin-mema-ben-zbulimin-e-madh-po-tani.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2021/01/marin-mema-ben-zbulimin-e-madh-po-tani.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy