Publicite

“Pseudo-patriot! “Vlen sa një sufllaqe…”/ Marin Mema debaton ashpër me deputeten minoritare të PS

Në emisionin e fundit të “Gjurmë shqiptare”, gazetari Marin Mema pati në fokus historinë e Dropullit, bashki në të cilën jeton minoriteti gr...


Në emisionin e fundit të “Gjurmë shqiptare”, gazetari Marin Mema pati në fokus historinë e Dropullit, bashki në të cilën jeton minoriteti grek. Gjatë emisionit u vu në dyshim prejardhja greke e banorëve të kësaj zone. Por kjo gjë ka nxitur një debat të fortë mes gazetarit Mema dhe deputetes minoritare të PS Artemis Malo. Kjo e fundit e quan gazetarin pseudo-patriot dhe i kërkon që të ndalë pseudo-analizat, siç i quan ajo.

Postimi i deputetes në Facebook:

Qetësohu shoku patriot, gazetar, propagandues, apo çdo rol që të pëlqen të marrësh!!! Ne jemi NJË, e do të jemi edhe më të lumtur pa ty në ekran! Përgjegjësisë ligjore nuk do t’ i shpëtosh!! Më të qetë dhe më të bashkuar pa turpe si ty!! Mollët e sherrit që lëshon, nuk kanë asnjë sens pozitiv! Zgjidh një mënyrë më të ndershme të pasurohesh e të bësh famë!! Nuk bëhet me kamera të fshehta, qytetarëve të moshuar, as me hulumtime me persona me konflikte personale interesi, e as me ty që ke guxuar të na mbash gjoja flamurin dhe shpatën e atdhetarizmit në emrin tënd! Mos u bë hero prej letre pa nevojë! Ne jemi të uritur për butësi në një botë ku ka gjithçka me bollëk. Ne jemi të varfër në këtë ndjenjë që është si një përkëdhelje për zemrën tonë. Kemi nevojë për drejtësi dhe ndershmëri!! Patriotizmi është një dashuri e shenjtë por dhe bujare që nuk kërkon asgjë më shumë sesa të kuptohet dhe vlerësohet.


Për këtë ka reaguar më pas edhe gazetari Mema, i cili në profilin e tij në Facebook ka shkruar se gradat e deputetes, “vlejnë sa një sufllaqe”, edhe pse ajo shkruan “hartime”.

Reagimi i Memës:

Nëse nuk keni parë kurrë investigime ju ftoj ta bëni më shpesh sepse ka mjaftueshëm në mediat ndërkombëtare. Bëjeni se do kuptoni sa marrëzi keni shkruar. E vërteta ndihmon, afron, ngre ura të forta bashkëjetese dhe nuk lejon që urrejtja e mbjellë nga ekstremistë si JU të cënojë të ardhmen e përbashkët. Mos mbillni urrejtje zonja deputete sepse deformimi pikërisht këtë bën. Kushtojuni më shumë vëmendje zones tuaj dhe halleve të banorëve të saj. PS : Mgjth diçka e arritët… Më bëtë t’ju njihja sepse nuk ju identifikoja për deputete. Ndoshta sepse mandatin e deputetit nuk e keni përdorur kurrë për hallet e zones në foltoren e kuvendit. Tani ju njoha. Suksese zonja e hartimeve.


Reagimet e plota gjenden në profilet e tyre në Facebook.

 

COMMENTS

BLOGGER: 1
Loading...

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: “Pseudo-patriot! “Vlen sa një sufllaqe…”/ Marin Mema debaton ashpër me deputeten minoritare të PS
“Pseudo-patriot! “Vlen sa një sufllaqe…”/ Marin Mema debaton ashpër me deputeten minoritare të PS
https://1.bp.blogspot.com/-_GAC6UnQUGM/YATKQuD-U-I/AAAAAAAAEzY/inSrvCMCdRoyXQHBBYcWIOxQ_7yKKOZeACLcBGAsYHQ/s320/20210118_003511.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-_GAC6UnQUGM/YATKQuD-U-I/AAAAAAAAEzY/inSrvCMCdRoyXQHBBYcWIOxQ_7yKKOZeACLcBGAsYHQ/s72-c/20210118_003511.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2021/01/pseudo-patriot-vlen-sa-nje-sufllaqe.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2021/01/pseudo-patriot-vlen-sa-nje-sufllaqe.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy