Publicite

Kryeministri shqiptar që dëboi pushtuesit serb nga Kosova dhe Maqedonia Shqiptare

Kryeministri Nacionalist Mustafa Merlika Kruja foto e viti 13.gusht.1940. Kryeministri qê dëboi pushtuesit serb nga Kosova dhe Maqedonia Shq...Kryeministri Nacionalist Mustafa Merlika Kruja foto e viti 13.gusht.1940. Kryeministri qê dëboi pushtuesit serb nga Kosova dhe Maqedonia Shqiptare dhe i bashkoi ato përsëri trungut amë Shqipërisë. Në Tokat e Lirueme Shqyptare rivendosi kudo administratën shqiptare dhe hapi shkollat shqipe.

Përndryshe që nga viti 1921 në legjislacionet parlamentare dhe në shtypin shqiptar njihej me emrin Mustafa Kosova. Sot na mungon në kte zallamahi politike se Kryemistri Mustafa Kruja, këta politikaj që flirtojnë me pushtuesit krminel serb në dëm të interesave Kombëtare Shqiptare i kishte bërë si “kallëp sapuni”.

Ose së paku skenës politike shqiptare sot i mungon një figurë e tillë,por do të dali patjetër se situat politike na e imponon. E deri atëherë mund të lutemi Zot ruaje Shqipërinë,Kosovën e mbarë trojet shqiptare nga vetë shqipfolësit e pa besë,të koruptuar,të kriminalizuar, dhe të servilosurit e serbosllavëve. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive


 

COMMENTS

BLOGGER: 1
Loading...

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Kryeministri shqiptar që dëboi pushtuesit serb nga Kosova dhe Maqedonia Shqiptare
Kryeministri shqiptar që dëboi pushtuesit serb nga Kosova dhe Maqedonia Shqiptare
https://1.bp.blogspot.com/-ASmhVeHd_HE/YD6StKSsuLI/AAAAAAAAE14/-GY6FvSVLi0udNpRTv9-1KgHfg_WouhNQCLcBGAsYHQ/s320/20210302_194919.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-ASmhVeHd_HE/YD6StKSsuLI/AAAAAAAAE14/-GY6FvSVLi0udNpRTv9-1KgHfg_WouhNQCLcBGAsYHQ/s72-c/20210302_194919.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2021/03/kryeministri-shqiptar-qe-deboi.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2021/03/kryeministri-shqiptar-qe-deboi.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy